12 jídel proti stárnutí, která vám zajistí zářivou pokožku

Pokud jsou oči oknem do duše, pak je naše pokožka oknem do našeho zdraví. Pokožka totiž odráží naše stravovací návyky. Topické krémy a kosmetické produkty mnohdy nedokáží samy o sobě naši pokožku efektivně zkrášlit. Jelikož proces stárnutí začíná ve vnitřní struktuře naší pokožky, je pouze logické, abychom se o pokožku začali starat podobně a začali se efektivně stravovat.

U nás ve Swiss Power jsme pro vás vybrali ta nejvhodnější jídla pro posílení a zkrášlení vaší pokožky.

Ryby s obsahem tuků

Ryby, které obsahují vysoké množství omega-3 mastných kyselin (losos, makrela, sardinky, tuňák, sleď), které jsou esenciální pro zdravý lesk naší pokožky. Omega-3 mastné kyseliny udržují pokožku pevnou a hydratovanou, přičemž pomáhají snížit aktivitu zánětu.

Ořechy

Podobně, jako v případě ryb, i ořechy jsou plné omega-3 mastných kyselin, zinku a vitaminu E. Kromě toho obsahují i další minerály a vitaminy, které vaši pokožku udržují zdravou a mladistvou, jako např. vitaminy ze skupiny B.

Avokádo

Avokádo je opravdové super-jídlo, které je mimo jiné plné zdravých tuků zajišťujících pokožce pružnost a hydrataci. Je bohaté také na karoteny, které chrání pokožku před slunečním zářením a jejím následným poškozením. Avokádo odlišuje od ostatních potravin také obsah D-manoheptulózy, což je unikátní fytosloučenina schopná stimulovat produkci kolagenu.

Zelený čaj

Je plný polyfenolů a katechinů, což jsou antioxidanty, které chrání pokožku před slunečním zářením (i když byste měli i tak stále užívat krém s UV filtrem) a snižují zarudnutí pokožky potlačením zánětu.

Jogurt a kefír

Jogurt a kefír jsou plné probiotik, které pomohou pokožku udržet v mladistvém a krásném stavu snížením zarudnutí, podráždění a akné.

Med

Med je přirozenou antibakteriální a zvlhčující antioxidant. Není proti divu, že je pro naši pokožku tak prospěšný. I když se běžně užívá v rámci domácích masek, lze jej aplikovat topicky pro snížení zarudnutí, léčbu akné a efektivní hydrataci.

Borůvky

Většina bobulí má skvělý účinek na vaši pokožku a vaše zdraví, ale borůvky tento účinek posouvají na zcela nevídanou úroveň. Antocyaniny v borůvkách dokáží stabilizovat kolagen a zajistit vaší pokožce mladistvou krásu a zdraví.

Pomeranče

Existují dva hlavní důvody, proč mají pomeranče blahodárný účinek na vaši pokožku. Jsou plné vitaminu C a také obsahují velké množství vody, která dokáže hydratovat pokožku zevnitř a zabránit její dehydrataci. Vitamin C, který funguje i jako efektivní antioxidant, hraje důležitou roli v produkci kolagenu.

Špenát a kapusta

Zelenina, jakou je např. špenát a kapusta, je plná vitaminů, které vaše pokožka potřebuje ke každodenní činnosti. Jedná se hlavně o vitaminy A, C a E. Vitamin A kontroluje produkci mazu, vitamin C podporuje tvorbu kolagenu a vitamin E chrání pokožku před oxidativním poškozením. Společně udržují pokožku hydratovanou, pevnou, bez vrásek a beze skvrn.

Kurkuma

Toto koření si poslední dobou vysloužilo reputaci opravdového super-jídla a to z dobrého důvodu. Nabízí totiž protizánětlivý účinek, který pomáhá s léčbou akné a zklidňuje zarudnutí. Také zabraňuje oxidativnímu poškození pokožky, obnovuje poškození ze slunečního záření a chrání pokožku před rakovinou.

Oves

Oves obsahuje mangan, který je asociovaný se zdravím naší pokožky. Mangan pomáhá našemu tělu absorbovat esenciální vitaminy a minerály, jakými jsou např. cholin, biotin a vitamin C. Společně udržují pružnost naší pokožky a bojují proti poškození vlivem volných radikálů. Oves také obsahuje zinek a selen, což je efektivní antioxidant.

Olivový olej

Jedná se o jeden z nejblahodárnějších olejů, který obsahuje omega-3 mastné kyseliny a polyfenoly. Jak jsme již zmínili, omega-3 mastné kyseliny udržují pokožku zpevněnou a hydratovanou, zatímco polyfenoly ji chrání před oxidativním poškozením a bojují proti zánětu.

Bohužel ale dobrá dieta sama o sobě nestačí v případě, že o pokožku vhodně nepečujete.

Objeví se na ní vrásky a vlivem ztráty kolagenu dojde k jejímu oslabení. Věděli jste, že můžete tento proces zvrátit díky séru Swiss Power?

Koenzym Q10, hroznový olej, kyselina hyaluronová, včelí vosk a elastin jsou přírodní ingredience, které se dostanou vaší pokožce při každé aplikaci séra Swiss Power. Sérum Swiss Power neobsahuje žádné syntetické ingredience. Tyto ingredience ve struktuře vaší pokožku působí opravdu skvěle.

Ve výsledku bude vaše pokožka adekvátně hydratována, hebká a bez pupínků.

Sérum Swiss Power je tím nejlepším produktem pro odstranění vrásek, zbavení se kruhů pod očima, otoků a eliminaci rýh na čele, krku a pod očima.

Klikněte zde pro kontrolu dostupnosti séra Swiss Power