Zpravidla je kůže pod očima tenčí než zbytek pokožky obličeje. To znamená, že není chráněna mazovou žlázou, přirozeným mazem, který vytváří ochrannou bariéru, která zabraňuje odpařování vlhkosti a proniknutí bakterií do oblasti.

Aby toho nebylo málo, tato oblast je bohatá na malé vlásečnice, které umožňují průtok krve a mohou také prosakovat do okolní tkáně, což způsobuje změnu barvy.

Zde je 7 hlavních příčin tmavých kruhů pod očima

Sluneční záření

Sluneční paprsky jsou obzvláště náročné pro oblast pod očima a mohou způsobit ztmavnutí. Delší pobyt na slunci může vést k různým problémům, jako je hyperpigmentace kůže a vrásky nebo i k poškození fotoreceptorů v očích, což způsobuje tmavé kruhy pod očima. Svou pokožku byste měli před sluncem chránit, a to hlavně v oblasti pod očima a na očních víčkách, která jsou citlivá na expozici.

Nedostatek spánku

Pro většinu lidí je špatný spánek tou nejčastější příčinou vzniku tmavých kruhů pod očima. Kůže pod očima může být postižena oteklými cévami v důsledku čehož se může jevit tmavší. Důvodem je nedostatečný spánek nebo nevhodné spánkové návyky, kvůli kterým jste na konci dne vyhořelí.

Stres

Stres je jednou z nejčastějších příčin vzniku tmavých kruhů pod očima. Řada studií prokazuje, že stres může vést k tmavým oblastem pod očima nebo kolem nich a že k tomu dochází při všech frekvencích viditelného světla. Nejen že stres způsobuje kruhy pod očima, ale také může už existující kruhy ztmavit.

Nedostatek vody

Voda pomáhá vyplavovat toxiny přes kůži, a to i včetně oblasti okolo očí. Pokud máte tmavé kruhy pod očima, je to známka toho, že nepijete dostatek vody. Měli byste pít hodně vody, abyste správně vyplavili toxiny a udrželi si tak čistou pokožku a oči.

Stárnutí

Může to být nevyhnutelná součást stárnutí, ale i přesto byste měli o svou pleť pečovat, abyste tak snížili výskyt tmavých kruhů pod očima. Snažte se nestresovat, dbejte na zdravou stravu a dostatek pohybu.

Genetika

Pokud je důvodem vašich kruhů pod očima genetika, tak proto, abyste se jim vyhnuli, moc udělat nemůžete. Někteří lidé mají přirozeně mastnější pleť, a proto mají často tmavší kruhy kolem očí.

Alergie

Alergie mohou být také příčinou tmavých kruhů pod očima, protože mohou způsobit zadržování vody a zdravotní problémy, které mohou vést k tmavým kruhům pod očima. Alergie může také způsobit svědění, které vede k chronickému tření očí. V důsledku toho může docházet ke vzniku tmavých kruhů.

Když už se objeví, jaké jsou nejlepší možnosti léčby?

Zakrytí tmavých kruhů pomocí make-upu vás může dostat pouze jen tak daleko. Pokud se jich ale snažíte zbavit, tak Kofein a Karagenan jsou dvě nejlepší složky, které pomáhají s tmavými kruhy, a to co v nejkratším čase.

Kofein je jednou z nejlepších ingrediencí pro redukci vzhledu oteklých a tmavých kruhů pod očima, protože zužuje krevní cévy v pokožce, co může vést ke snížení tmavosti.

Karagenan (jedlé mořské řasy původem z Britských ostrovů) funguje tak, že stimuluje regeneraci kožních buněk, což znamená, že dokáže pokožku omladit a redukovat tmavé kruhy pod očima. Kruhy pod očima souvisí zejména s tenkou pokožkou pod očima. Karagenan stimuluje produkci kolagenu, který pomáhá zajistit větší odolnost vůči ranám a jizvám a také snižuje oteklost očí.

Tyto dvě dobře udržované tajné složky spolupracují na podpoře růstu kolagenu v kůži v oblasti pod očima. Kolagen je nezbytně nutný pro elasticitu, která vytváří mladistvý vzhled vaší pokožky a oblasti kolem očí a také napomáhá při redukci tmavých kruhů pod očima.

Znamená to, že jenom musím pít více kávy?

Ne, na to, aby měl kofein účinek, musí být v tekuté formě a musí být aplikován lokálně na oblast pod očima.

Tekutý kofein spolu s karagenanem najdete v tomto unikátním kofeinovém koncentrátu SWISS+POWER gel, který vám pomůže zbavit se tmavých kruhů pod očima, a to v co nejkratším čase (samozřejmě byste jej měli používat pravidelně podle pokynů výrobce).

Co říkají recenze?

Recenzenti zaznamenali velké zlepšení v souvislosti se svýma kruhy pod očima a téměř všichni uvedli, že je to to nejlepší v boji proti tmavým kruhům pod očima.

Zde jsou některé z nich:

Miluji toto sérum. Používám ho každé ráno i večer! Toto sérum redukuje oteklost a tmavé kruhy kolem očí. SKUTEČNĚ vřele doporučuji! - Maja, 35 let

Četla jsem články o tomto produktu a nikdy předtím by mě nenapadlo, že použiji kofein na mé oteklé oko, ale tento koncentrovaný gel je úžasný. Postupovala jsem podle návodu – aplikujte ráno i večer – po 2 dnech bolo vidět okamžité účinky. Je to bezpečné i pro uživatele kontaktních čoček. Dokonce jsem dostala i komplimenty, že moje pleť kolem očí vypadá mladě. Udělalo to na mě velký dojem. - Vesna, 27 let

Tento produkt je levný a snadno se používá a skutečně si myslím, že pomáhá. Sice nevypadám jako puberťačka, ale myslím, že vačky se zmenšily!! - Jelka, 52 let

Závěr

Pokud hledáte praktický, bezpečný a snadný způsob, jak se zbavit tmavých kruhů pod očima, tak kofeinový koncentrát SWISS+POWER gel bude určitě tou správnou volbou.

Při nákupu z oficiálních stránek můžete získat množstevní slevu a 30denní záruku vrácení peněz. Tento a další produkty si můžete prohlédnout pod tímto článkem.