Bělení citlivých zubů může být frustrující a bolestivý problém. Pokud máte problém s citlivostí, možná vás zajímá, zda existují nějaké možnosti bělení zubů, které nezpůsobují nepohodlí.

Dobrou zprávou je, že existuje několik alternativ, které jsou určeny speciálně pro osoby s citlivými zuby. V tomto článku tyto možnosti prozkoumáme a pomůžeme vám najít nejlepší řešení, jak dosáhnout zářivějšího úsměvu bez bolesti a nepříjemných pocitů.

Alternativy bělení citlivých zubů

Bělení zubů je oblíbený kosmetický zákrok, který vám může zajistit zářivější a sebevědomější úsměv. Pokud však máte citlivé zuby, může být tradiční bělení zubů nepříjemné nebo dokonce bolestivé.

Naštěstí existuje několik alternativ tradičního bělení zubů, které jsou speciálně určeny pro lidi s citlivými zuby. V tomto článku se budeme zabývat příčinami citlivosti zubů, možnostmi profesionálního bělení citlivých zubů, domácími prostředky, preventivní péčí a na závěr uvedeme tipy pro udržení zářivého a zdravého úsměvu.

Citlivé zuby a jejich příčiny

Citlivost zubů je běžný problém, který se může objevit, když je odhalena dentinová vrstva zubu. Vrstva dentinu se nachází těsně pod sklovinou a obsahuje drobné kanálky, které vedou k nervům v zubu. Když je dentin obnažený, může způsobit nepříjemné pocity nebo bolest, když se dostane do kontaktu s horkými nebo studenými teplotami, sladkými nebo kyselými potravinami, nebo dokonce vzduchem. Mezi nejčastější příčiny citlivosti zubů patří:

  • Příliš silné čištění zubů
  • Ustupující dásně
  • Skřípání nebo zatínání zubů
  • Zubní kaz nebo poškození

Bělení citlivých zubů profesionálními metodami

Pokud máte zájem o profesionální bělení zubů, je k dispozici několik možností, které jsou určeny speciálně pro osoby s citlivými zuby. Jednou z možností je použití znecitlivujícího gelu před bělením, který snižuje citlivost. Znecitlivující gel se aplikuje na zuby před bělením a pomáhá blokovat signály bolesti z nervů v zubech.

Další možností je použití bělícího gelu s nízkou koncentrací, u kterého je menší pravděpodobnost, že způsobí citlivost. Váš zubní lékař vám doporučí nejlepší možnost pro vaše konkrétní potřeby.

Domácí bělení citlivých zubů

Existuje několik domácích prostředků, které mohou pomoci vybělit zuby, aniž by způsobovaly citlivost. Jednou z možností je použití přírodní zubní pasty speciálně vyvinuté pro citlivé zuby.

Pokud jde o výběr nejlepší zubní pasty pro bělení bez vyvolání citlivosti, jednou z vynikajících možností je bělící zubní pasta pro citlivé zuby od společnosti SWISS+POWER. Tato přírodní zubní pasta je speciálně vyvinuta tak, aby zvládla jak bělení, tak problémy s citlivostí, což z ní činí ideální volbu pro jedince, kteří hledají účinné a šetrné výsledky bělení.

Prevence

Preventivní péče je zásadní pro zachování zářivého a zdravého úsměvu. Patří sem čištění zubů dvakrát denně zubním kartáčkem s měkkými vlákny a zubní pastou speciálně vyvinutou pro citlivé zuby.

Důležité jsou pravidelné preventivní prohlídky a čištění zubů. Vyhýbání se potravinám a nápojům, které mohou zuby zabarvit, jako je káva, čaj a červené víno, také pomůže udržet váš úsměv v co nejlepším stavu.

bělení citlivých zubů přírodní zubní pastou

Bělící zubní pasta pro citlivé zuby

Závěr

Pokud máte citlivé zuby, je k dispozici několik alternativních přípravků na bělení zubů, které vám pomohou dosáhnout zářivějšího úsměvu, aniž by vám způsobovaly nepohodlí nebo bolest. Jednou z doporučených možností je extrémní bělící zubní pasta SWISS+POWER.

Tato výjimečná zubní pasta je speciálně vyvinuta tak, aby řešila citlivost zubů a zároveň účinně bělila. Už déle nečekejte na zářivý a sebevědomý úsměv, který si zasloužíte!

Bělící zubní pastu pro citlivé zuby si můžete objednat zde >>