Váčky pod očima jsou nevzhledné, vypadáte s nimi unaveně, vyčerpaně a vzhledově z vás dělají starší, než skutečně jste. Je to problém, se kterým se při stárnutí potýká řada lidí, ale to neznamená, že s tím nejde nic dělat. Předtím, než začnete používat krémy na váčky pod očima, přírodní léčivá a pustíte se do preventivních opatření, měli byste vědět, co je důvodem jejich vzniku. 

Proč máte pod očima váčky? Proč jsou oteklé, povislé a tmavé? Pokud vás vždy zajímalo, proč je máte, zde jsou 3 hlavní příčiny, o kterých byste měli vědět:

3 hlavní příčiny váčků pod očima

Nedostatek spánku

Díky dobrému nočnímu spánku mohou vaše oči vypadat odpočaté. Právě během spánku se vaše tkáně regenerují, a to včetně kožních tkání kolem očí. Nadměrné hromadění tekutiny kolem očí, které vede k tmavým a oteklým kruhům pod očima se může objevit, pokud nespíte alespoň 7 až 8 hodin denně.

Stres, alkohol a kouření mohou způsobit nedostatek spánku, takže se jim co nejvíce vyhýbejte. Nikotin v cigaretách může narušit spánkový režim a také způsobuje narušení elasticity pokožky a tvorbu kolagenu, což způsobuje vysušení pokožky a ztrátu pevnosti.

Dehydratace

Dehydratace může vaše kožní problémy zhoršit. Pokožka je bez vody suchá a prázdná, což vede ke zvráskovaní a ochabnutí kůže kolem očí. Pokud chcete zabezpečit své pokožce hydrataci a zachovat ji zářivý vzhled, tak byste měli vypít každý den alespoň 8 sklenic vody. 

Můžete také sáhnout po potravinách bohatých na vodu, jako jsou melouny, okurky či špenát. Tyto potraviny mohou pomoci zvýšit hladinu hydratace ve vašem těle.

Stárnutí a oční váčky

Přirozeným stárnutím tkáně kolem očí slábne. Tyto kožní tkáně a svaly slouží k tomu, aby držely oční víčka. Stárnutím se jejich schopnost napnout a zpevnit postupně vytrácí. To může vysvětlovat, proč se kůže kolem očí s přibývajícím věkem ztenčuje, čím chabne a tvoří se tak pod očima váčky.

Stárnutím se můžu začít objevovat váčky pod očima i v důsledku dědičnosti. Pokud vaši rodiče měli váčky pod očima, je více než pravděpodobné, že je budete mít také.

Možnosti léčby a preventivní opatření proti váčkům pod očima

Jen proto, že se vám vačky nevyhnutelně s přibývajícím věkem objeví na obličeji, nebo je to geneticky dané, nebo jste prostě dehydrovaní a málo spíte neznamená, že s tím nemůžete nic dělat. Existuje rada preventivních opatření a možnosti léčby, kterýma můžete minimalizovat váčky pod očima. Zde je několik věcí, které můžete udělat:

Snižte příjem soli

Stejně jako nedostatek spánku může způsobit zadržování vody, tak přílišný příjem soli může způsobit oteklost. Pod očima se může usazovat tekutina, což vede k nevzhledným váčkům pod očima.

Lečte svou alergii

Alergie může také způsobit otoky, zvláště pokud máte zanícené dutiny. Když jsou zanícené, tak způsobují oteklost kolem očí. Rýma a zarudlý oči mohou také způsobit váčky pod očima, jestli neustále smrkáte a třete si víčka. Užívejte antihistaminika, když se vaše alergie objeví.

Používejte produkty určené na oční okolí

Produkty určené na oční okolí mohou pomoci zlepšit pevnost svalů a tkání kolem očí. Hledejte produkty, které obsahují kofein a další přírodní složky, které jsou známé pro své schopnosti napínat kožní tkáně kolem očí a minimalizovat oteklost a váčky pod očima.

Společnost SWISS+POWER vyvinula unikátní produkt pod oči s názvem Kofeinový Koncentrát, který kombinuje dvě nejúčinnější složky – kofeinový extrakt a karagenan, které v kombinaci s dalšími aktivními složkami zabezpečují, že váčky pod očima rychle vyblednou (během dní) a pak úplně zmizí. V současnosti, kombinaci těchto dvou složek nenajdete v žádném jiném produktu pod oči!

Nebuďte obětí váčků pod očima a nevypadejte starší, než skutečně jste. Dopřejte své tváři odpočinkový a mladistvý vzhled s prostředky, které redukují problematické váčky pod očima. Vhodným užíváním produktů, jako je Kofeinový Koncentrát a zlepšením vaší stravy a také životního stylu můžete snadno předcházet či léčit problémy s váčky pod očima.

Je Kofeinový Koncentrát pro vás? To se dozvíte, až když ho vyzkoušíte. Pokud to nebude fungovat, garantujeme záruku vrácení peněz, takže se nemusíte bát. Mohou to být vaše nejlépe utracené peníze.