Bělení zubů: Tipy pro prevenci zabarvení zubů a zářivější úsměv

Bělení zubů je to, co vás napadne, když se podíváte do zrcadla a uvědomíte si, že vaše zuby už nevypadají tak bíle jako kdysi? Nemějte obavy, nejste sami! Zbarvení zubů je běžný problém, který postihuje lidi všech věkových kategorií. V tomto článku vám vysvětlíme, co způsobuje změnu barvy zubů a co můžete udělat, abyste jí předešli.

Porozumění zabarvení zubů a jeho dopadu

Zbarvení zubů se projevuje tím, že zuby změní barvu a zežloutnou, zhnědnou nebo dokonce zešednou. K tomu může dojít z mnoha důvodů, včetně toho, co jíte a pijete, jak dobře se o zuby staráte, a dokonce i z důvodů vaší genetiky.

Pokud jsou vaše zuby zdravé, měly by mít zářivě bílou barvu. Když však začnou měnit barvu, může to ovlivnit váš pocit z úsměvu. Můžete se kvůli svým zubům cítit nesví nebo v rozpacích a možná se nebudete chtít usmívat tak často jako dříve.

Vnější příčiny

Vnější příčiny změny barvy zubů jsou ty, které se odehrávají na vnější straně zubů. Pokud například pijete hodně limonád nebo jíte hodně sladkostí, cukr může ulpívat na zubech a časem způsobit jejich zabarvení. Kouření nebo používání tabákových výrobků může také způsobit, že vaše zuby budou žluté nebo hnědé.

Další příčinou vnějšího zabarvení zubů je špatná ústní hygiena. Pokud si pravidelně nečistíte zuby kartáčkem a zubní nití, může se na zubech usazovat zubní plak a způsobit jejich zabarvení.

Vnitřní příčiny

Vnitřní příčiny změny barvy zubů se vyskytují na vnitřní straně zubů. Jestliže například užíváte některé léky, jako jsou antibiotika, mohou vaše zuby změnit barvu. Zbarvení zubů mohou způsobit také některé zdravotní potíže, jako je hypoplazie skloviny nebo fluoróza.

Další neodmyslitelnou příčinou změny barvy zubů je stárnutí. S přibývajícím věkem mohou být zuby méně bílé a více žluté nebo hnědé.

Zabarvení zubů a změny životního stylu jako prevence žlutých zubů

Dobrou zprávou je, že existují opatření, kterými můžete změně barvy zubů předcházet! Zde je několik tipů:

  • Zuby si čistěte dvakrát denně zubní pastou bez fluoridu, například extrémně bělící zubní pastou SWISS+POWER.
  • Čistěte si zuby zubní nití alespoň jednou denně
  • Omezte příjem sladkých potravin a nápojů
  • Pijte hodně vody
  • Nekuřte a nepoužívejte tabákové výrobky
  • Pravidelně navštěvujte svého zubního lékaře na preventivní prohlídky a čištění zubů

Možnosti bělení zubů

Pokud jsou vaše zuby již zabarvené, můžete je vybělit různými způsoby. Jednou z možností je profesionální bělení zubů prováděné zubním lékařem, které je považováno za velmi účinné, ale je důležité si uvědomit jeho možné nevýhody, jako je přílišná citlivost zubů a podráždění dásní.

Přestože tato ošetření mohou výrazně zlepšit barvu vašich zubů, je důležité mít na paměti, že jsou podstatně dražší.

Existují však i cenově dostupnější možnosti přirozeného bělení zubů, například používání bělící zubní pasty. Bělící zubní pasta představuje pohodlné a cenově výhodné řešení, které může pomoci odstranit povrchové skvrny a postupně zuby v průběhu času vybělit.

Jednou z nejlepších voleb bělící zubní pasty je extrémně bělící zubní pasta SWISS+POWER. Účinně odstraňuje skvrny, chrání před bakteriemi a posiluje zuby pomocí aktivního uhlí a perlového prášku. Dosáhněte bělejších zubů a zářivějšího úsměvu s touto zubní pastou.

PAP+ Bělící zubní pasta
Každodenní bělení zubů a prevence před skvrnami
Zobrazit produkt
PAP+ Bělící zubní pasta

Závěr

Chcete-li zabránit změně barvy zubů a dosáhnout bělejších zubů, dodržujte správnou ústní hygienu a volte zdravý životní styl.

Pro dosažení účinnějších výsledků zvažte používání přírodní zubní pasty SWISS+POWER Extreme známé svými výjimečnými bělícími vlastnostmi.

Využijte exkluzivní slevu a nakupte nyní!

Exkluzivní nabídky pro členy

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a získejte slevu na první objednávku a exkluzivní speciální nabídky a novinky přímo do své e-mailové schránky!