Myla jsem si obličej mýdlem a vodou dvakrát denně, KAŽDÝ DEN

Po 31 dnech jsem se podívala do zrcadla a…

Následující nadpisy jsem si přečetla v tom samém časopise

Nadpis 1: Proč byste si nikdy neměli mýt obličej klasickým mýdlem!

Nadpis 2: Proč byste si nikdy neměli mýt obličej klasickým mýdlem!

V současné době v kosmetologii platí, že bychom si měli obličej mýt pravidelně, ovšem nikdy ne klasickým mýdlem. “Zbláznila ses? Chceš mít rudý a popraskaný obličej?” ptala se mě má nejlepší kamarádka. Nakonec jsem se ale rozhodla, že svůj obličej věnuji vědě a tuto metodu prostě vyzkouším.

Takže jsem se rozhodla, že:

Si budu mýt obličej klasickým tuhým mýdlem 2x denně s vlažnou vodou po dobu 32 dní (vybrala jsem si klasické mýdlo z drogerie, žádný značkový produkt)

Většina mýdel má pH 10. Hodnota pH se udává mezi 0 a 14 s tím, že 0 je nejkyselejší a 14 nejzásaditější. A právě vysoké pH mýdla je jedním z důvodů, proč tak efektivně odstraňuje špínu, mastnotu a nečistoty.

Naše pleť má přirozené a optimální pH 5.5. Čím častěji mýdlo užíváme, tím zásaditější bude náš obličej. A vyšší pH pokožky je podle mnohých důvodem předčasné tvorby vrásek.

1. týden (1. až 7. den)

Během 3. den si Zain z CNN všimla suché, popraskané a svědivé pleti. Verjee začala užívat hydratační krém bez toneru pro vyrovnání pH. Okolo 7. dne už pokožka byla v celku dobrém stavu, ale všimla si, že potřebuje krému užívat trochu víc.

2. týden (8. až 15. den)

Poslední dobou byla u nás na Severovýchodě chladno a sucho, takže má pokožka dostává zabrat.

3. týden (16. až 25. den)

Pokožka mi začala praskat na několika místech kolem očí, úst a nosu. Okolo očí se mi dále začaly tvoři malé rýhy. Neustále si všímám, jak se mi z tváře odlupují mrtvé buňky a lepí se mi na obličej.

4. týden (26. až 31. den)

V mém bytě mám klimatizaci, která mi sem žene teplý a suchý vzduch, takže je má pokožka kompletně vysušená už po pár minutách od mytí mýdlem. Už mě i celkem bolí.

Závěr!

Mýdlo dokázalo přesně to, co slibuje: vyčistilo mi obličej. Problémem ale bylo to, že mi po mytí již nedokázalo zajistit optimální pH pokožky. Obličej mi tak zůstal po celý den v zásaditém stavu.

Jak to vím?

Protože čistící gel Swiss Power je tím nejlepším čistícím gelem, jaký jsem kdy zkusila, ale zpět k mýdlu.

Otázky a odpovědi

Moje rodina a mé kamarádky, se kterými jsem se během svého experimentu bavila, mi položily několik zajímavých otázek

Otázka 1: Myslíš si, že byl rozdíl, kdyby bylo mýdlo značkové?

Ivory, Irish Spring, Lever 2000 a dokonce i Dove zanechávají váš obličej v zásaditém stavu. Existují i mýdla, která příliš nesnižují pH vaší pokožky, ale ty zase příliš dobře nečistí

Otázka 2: Používáš pořád mýdlo? Popř. co teď tedy používáš, pokud jsi mýdlo nechala být?

Ne, mýdlo jsem k čištění obličeje, kromě tohoto experimentu, nikdy nepoužívala a ani to neplánuji. Používám můj milovaný čistící gel Swiss Power, který mi dokáže efektivně vyrovnat pH. Kompletně čistí mou pleť od make-upu a nečistot a ještě k tomu ji zanechává skvěle hydratovanou.

Otázka 3Myslíš si, že záleží na typu pokožky?

Mýdlo nefunguje ani na mastnější pokožce. Když mastnou pokožku připravíme o všechen maz a hydrataci, začne maz produkovat v ještě větší míře, aby ten ztracený nahradila. Nakonec tak mýdlo ještě více rozhodí produkci mazu a zaděláváte si tak na akné. Takže na typu pokožky opravdu nezáleží.

Můj nápad, jak se vyhnout mému osudu:

Swiss Power Přírodní obnovující čistící gel s aloe vera pro hloubkově vyčištěnou a obnovenou pleť je již delší dobu mým nejoblíbenějším čistícím gelem, kterému se ještě žádný jiný nevyrovnal. Je k dispozici za 600 Kč, což je trošku vyšší cena, než tak, za kterou si normálně můžeme koupit nekvalitní a neefektivní produkty z drogerií, ale rozhodně se vyplatí si za kvalitní čistící gel připlatit. Nabízí totiž zcela přírodní ingredience. Dokáže mi efektivně vyčistit obličej i bez odličovače a zanechá mou pokožku hebkou a hydratovanou. Doporučuji vám jej užívat alespoň jeden týden. Už nikdy nebudete chtít užívat jiný produkt.

Pro nákup čistícího gelu Swiss Power klikněte zde