Hroznový olej a jeho neobyčejné využití

Co je to hroznový olej

Hroznový olej pochází z vylisovaných semen hroznů. Při výrobě vína se vyrábí také olej z hroznových jader. Z hroznových semen se vyrábí univerzální olej, který lze použít na vaření, péči o pleť, růst vlasů a další účely. Většina lidí může olej z hroznových semínek používat. Produkt může pomoci při inzulinové rezistenci a obsahuje velké množství vitaminu E. Jedná se o skvělý olej, který je často přehlížen.

K čemu se hroznový olej používá?

Lidé mohou olej z hroznových semínek používat několika způsoby. Nejlépe na podporu zdraví a krásy. Hroznový olej lze použít:

 • Péče o pleť: Hroznový olej je díky vysokému obsahu kyseliny linolové vynikající pro pleť. Malá dávka oleje z hroznových semínek může být velmi účinná. Lidé mohou přidat trochu oleje z hroznových semínek do svého každodenního hydratačního krému a pomůže jim to zabránit tvorbě pupínků. Zjemňuje jejich pleť a redukuje vrásky.
 • Zdraví: Dalším zdravotním přínosem oleje z hroznových jader je, že zabraňuje srdečním onemocněním a některým typům nádorů.
 • Růst vlasů: Hroznová semínka obsahují zdravé antioxidanty a mnoho vitamínů. To posiluje vlasy a podporuje jejich rychlý růst. Má silné živiny, které podporují zdravé vlasy a pokožku.

Z těchto zdravotních a kosmetických využití se olej z hroznových jader nejčastěji používá v produktech pro péči o pleť. Používá se v různých tělových mlécích, hydratačních krémech a přípravcích na čištění obličeje díky své výživě mastnými kyselinami, antioxidanty a vitaminy.

Kdo by měl používat hroznový olej?

Olej z hroznových semínek může používat každý. Největší prospěch z revitalizačního použití by však měli mít lidé s vážnými problémy s akné. Další skupinou lidí, kteří by měli využít péči o pleť, jsou ti, kteří mají na obličeji jizvy. V oleji jsou obsaženy vlastnosti, které mohou hojit jizvy po předchozím akné, akné, svrabu a černých tečkách. Lidé se stárnoucí pletí by rozhodně měli používat olej z hroznových semínek. Přípravek posiluje pokožku a zpomaluje šíření vrásek.

Používání oleje z hroznových semínek může prospět mnoha lidem, ale nejvíce z něj budou mít prospěch lidé s akné, jizvami a stárnoucí pletí.

Jak používat olej z hroznových semínek a kolik ho potřebujete

Existuje mnoho způsobů, jak hroznový olej používat a nanášet na pokožku. Neexistuje žádný konkrétní způsob, jak olej z hroznových semínek používat. Ve skutečnosti to může být mnoho způsobů.

 1. Přidejte do hydratačního krému – Olej z hroznových semínek používejte spolu s denní dávkou hydratačního krému. Přidání pouhé kapky nebo dvou pomůže hydratační krém nastavit a udržet ho na pokožce. V tomto případě olej z hroznových jader nevykonává svou práci samostatně, pouze pomáhá ostatním přípravkům péče o pleť vykonávat jejich práci.
 2. Použití výrobku s hroznovým olejem – Existuje spousta výrobků pro péči o pleť, které již obsahují hroznový olej. Různé výrobky mají různé použití: proti vráskám - sérum Swiss Power, proti akné - čistící gel, apod. K nim náleží způsob a množství použití.
 3. Smíchejte s esenciálními oleji – Přidejte do pleťové masky hroznový olej a přimíchejte několik kapek esenciálního oleje. Skvělými esenciálními oleji pro tuto směs jsou levandule nebo citron, ale hodí se jakýkoli esenciální olej. Poté rozetřete několik bodů na obličej, abyste vytvořili pleťovou masku, a nechte ji 10 minut působit.
 4. Použití samostatně – Zahřejte olej z hroznových semínek a rozetřete jej na pleť samostatně. Opět použijte jen tolik, abyste vytvořili pleťovou masku, a nechte 10 minut působit. Používejte ji každý den po dobu několika týdnů a brzy uvidíte výsledky.

Nežádoucí účinky hroznového oleje

Při používání oleje z hroznových semínek je třeba vzít v úvahu některé nežádoucí účinky. Tyto nežádoucí účinky se většinou vyskytují pouze při požití oleje, ale každý, kdo olej používá, by si jich měl být vědom. Hroznový olej může způsobit malátnost a žaludeční nevolnost, průjem, bolesti v krku a kašel, bolesti svalů a hlavy.

Alternativní použití oleje z hroznových semen

Olej z hroznových semínek lze použít k mnoha účelům. Kromě zdraví a krásy lze olej z hroznových semínek použít:

 • Vaření - Stejně jako všechny oleje, i olej z hroznových semínek možno využít k omaštění pánví a zabránit připékání.
 • Dochucení pokrmů - Přidáním hroznového oleje do pokrmů získáte extra chuť.
 • Masáže - Olej z hroznových semínek lze použít k uvolnění svalů a zmírnění napětí, což je skvělé pro masáže.
 • Vůně - Smícháním hroznového oleje s vodou lze vytvořit příjemnou, osvěžující vůni, kterou lze použít jako parfém nebo osvěžovač vzduchu.

Hroznový olej má mnohostranné využití. Je to úžasný pomocník pro každého.

Zdroje

Exkluzivní nabídky pro členy

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a získejte slevu na první objednávku a exkluzivní speciální nabídky a novinky přímo do své e-mailové schránky!